Tidligere Arrangementer:

NB: Fuldstændige lister over tidligere arrangementer kan rekvireres hos kassereren

 Pianist Ulrich Stærk og sopranen Simone Sand Victor– d. 8. april 2018
 Brasiliansk fløjte- og guitarduo– d. 4. februar 2018
 Den tyske blæsertrio Arizzo– d. 29. oktober 2017
 Ensemblet Duo Modus– d. 2. oktober 2017
 Gustav Piekut– d. 17. september 2017
 Duo Frølund-Barfoed– d. 30. april 2017
 Anna Nadiryan– d. 5. marts 2017
 Duo Essenza– d. 29. januar 2017
 Loussine Azizian, violin og Berit Johansen Tange, klaver– d. 6. november 2016
 Duo Swensen/Holm– d. 11. september 2016
 Daniel Beskow, Johannes Held, og Jörg Kaspuhl– d. 3. april 2016
 Trio con Brio Copenhagen (Soo-Jin, Soo Kyung, Jens Elvekjær) – d. 27. februar 2016
 Ensemble Nordlys (Christine Pryn, Viktor Vennescz, Øistein Sonstad, Kristoffer Nyholm Hyldig) – d. 15. november 2015
 Alberto Ferro– d. 25. oktober 2015
 Trio Aurora (Vibeke Lundgren Nielsen, Søren T. Bagger, Svend Rump) – d. 13. september 2015
 Daniel Beskow og Olga Heikkilä – d. 15. marts 2015
 Cæcilie Grønkjær Tagmose – d. 1. februar 2015
 Jutlandia Saxophone Quartet (Henriette Jensen, Kasper Hemmer Phil, Michael H. Lund, Florian Navarro) – d. 16. november 2014
Violin Duo Gitana & Kajetan (Gitana Aksionova-Balaban, Kajetan Marek Balaban) – d. 14. september 2014
Trioen Trio Vivo (Benedikte Damgaard, Johan Krarup, Emil Gryesten) – d. 14. september 2014
Anne Øland og Visti Hald – d. 30. marts 2014
Jochen Brusch og Tristan Brusch – d. 26. januar 2014
Daniel Beskow – d. 24. november 2013
Bennewitz Quartet (Jacub Fišer, Štěpán Ježek, Jiři Pinkas, Štěpán Doležal) – d. 27. oktober 2013
Toke Møldrup og Yaron Kohlberg – d. 15. september 2013
Ulrich Stærk – d. 7. april 2013
“Voyage á Paris” (Camilla Illeborg, Leif Greibe) – d. 24. februar 2013
“Den kvindelige saga” (Betty Arendt, Irene Becker, Soma Allpass, Piere Dørge) – d. 27. januar 2013
B. Damgaard, A. Lützhøft og J. Frederik – d. 11. november 2012
Solrun Bergadòttir og Ulrik Stærk – d. 7. oktober 2012
Trio Pérez Iñesta (Gala Pérez Iñesta, Miguel Pérez Iñesta, Claudia Pérez Iñesta)  – d. 22. april 2012
Jakob Kullberg, Katya Apekisheva, Jack Liebeck – d. 11. marts 2012
Christian Flarup – d. 26. februar 2012
Tresafinado (Pia Kaufmanas, Torsten Borbye Nielsen, Alfonso Corrêa) med 4 brasilianske gæster – d. 15. januar 2012
Des Knaben Wunderhorn (Teit Kanstrup, Hetna Regitze Bruun, Mette J. Christensen) – d. 13. november 2011
Trio Ismena (Christine Raft, Ida Nørholm, Monika Malmquist) – d. 19. marts 2011
Inger Dam-Jensen/Ulrich Stærk – d. 20. marts 2011
Christina Bjørkøe – d. 6. februar 2011
Inviolata (Asbjørn Nørgaard, Andreas Borregaard) – d. 16. januar 2011
Pianisten Tonya Lemoh – d. 12. december 2010
Kirin Winds (Jorunn Solløs, Inken Mencki, Nicolai Eghorst, Catarina Zeh, Jeppe Rasmussen) – d. 21. november 2010
Nightingale String Quartet Gunvor Sihm, Josefine Dalsgaard, Marie Louise Broholt, Louisa Schwab) – d. 19. september 2010
Trio Ismena – d. 18. april 2010
Merete Laursen og Kamilla Sørensen – d. 24. januar 2010
Cathrine Penderup – d. 15. november 2009
Cellist Jakob Kullberg og pianist Katya Apekisheva – d. 18. oktober 2009
Ensemble MidtVest – d. 27. september 2009
Cellisten Andreas Brantelid – d. 22. marts 2009
Jalina Trio (Line Fredens, Janne Fredens, Søren Rastogi) – d. 1. februar 2009
Pianisten Maria Teresa Assing – d. 11. januar 2009
 Vlach Kvartetten Prag m.fl. (Jana Vlachová, Karel Stadtherr, Georg Haag, Mikael Ericsson og Jakub Waldmann, Vesselin Stanev) – d. 9. november 2008
Fløjtenist Henryk Blazej og pianist Teresa Kaban – d. 14. september 2008
Esbjerg Ensemble med sopranen Else Torp – d. 27. maj 2008
Pianisten Ulrich Stærk – d. 30. marts 2008
Musica Ficta og Bo Holten – d. 23. februar 2008
Ensemble Nordlys (Christine Pryn, Jolson Oshiro, Frederik Waage, Joachim Olsson) – d. 27. januar 2008
Trio Zeleste (Maria Kontra, Stine Hasbirk, Søren Pedersen) – d. 11. november 2007
Violinisten Ivan Zenaty og pianisten Gunther Anger – d. 7. oktober 2007